Конфлікт України з Польщею є конфліктом інститутів національної пам'яті.
"В даному випадку пам'ять має тенденцію витягати тільки трагедії. Мені здається, що ще нічого доброго з державної пам'яті інститут не витягнув. Тому треба щось з ним робити, але не моє це завдання. І в даному випадку, може бути, склероз допоміг би двом країнам налагодити відносини. Тим більше, що Польща разом з Литвою були головними нашими адвокатами в Європі", - каже письменник Андрій Курков на "112 Україна".
У теперішньому конфлікті винними є ініціатори дискусій.
"Історія це колекція драм і трагедій. Зрештою, через 100 років сторони забувають, хто переміг. Кожен себе вважає переможцем, а для того, щоб утвердитися, дістає з пам'яті, або з інституту пам'яті, якісь нові докази, тому що переможець іноді це той, хто більше постраждав, і переможцеві повинні щось повернути за ці страждання, які не він пережив, а його співвітчизники 100-200 років тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуда підписав скандальний антиукраїнський закон
Я не історик, але якщо по факту, то радянська окупація накрила собою по пакту Молотова-Ріббентропа території, які відійшли до радянської України в 1939 році. Так само, як сталася окупація Литви, Естонії, Латвії. А все, що було тут, це була країна, частина Радянського Союзу, де перемогли більшовики, комуністи. Така моя точка зору", - каже письменник.
Політичні настрої у Польщі складаються так, що ворожими і недружніми державами, що плетуть проти Польщі змови оголошуються всі - від Ізраїлю до Німеччини. Лише Росію та її президента Володимира Путіна не чіпають.
Коментарі