Другий великий збір ОУН завершився у Кракові 4 квітня 1941-го. Він тривав протягом 4 днів. На ньому обрали провідника організації Стапана Бандеру. Його заступником став Ярослав Стецько.
У зборі взяли участь члени організації, які були налаштовані на збройну боротьбу за незалежність України. Вони створили Революційний провід ОУН.
Виступали за організацію господарського і соціального життя на основах рівності усіх українців. Велику увагу приділили програмам безкоштовної медичної допомоги, підтримки малозабезпечених родин, сиріт, інвалідів і людей старшого віку. У постанові № 1 фіксували право на свободу сумління і релігійних культів, що не суперечили моральній силі нації та інтересам Української держави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командир УПА лікувався у санаторіях Одеси
Обговорили обов'язок членів ОУН боротися за незалежність України, силовий захист української нації, мови, культури і традицій від більшовицьких, фашистських та інших загарбників. Члени ОУН зобов'язалися виконувати заповіт Тараса Шевченка і допомагати всім народам, які опинилися під владою Москви.
Через місяць у Кракові прийняли Інструкції Революційного проводу ОУН для організаційного активу в Україні на період війни.
Рік тому у Львові помер один з лідерів Організації українських націоналістів (бандерівське крило), в'язень нацистського табору Аушвіц 98-річний Омелян Коваль.
У 13 років його вперше викликали на допит за політичні погляди, у 21 – він проголошував Акт відновлення незалежності. 2,5 роки провів у концтаборі Аушвіц. Добре знав Василя та Степана Бандеру. Понад 20 років очолював Спілку української молоді в Бельгії.
Коментарі