Ексклюзиви
Пʼятниця, 07 серпня 2020 13:34

Україна і Кубань підписали договір про співпрацю

Україна і Кубань підписали договір про співпрацю
Самостійна Кубанська Народна Республіка проіснувала з 1918-го до 1920 року. Фото: argumentua.com

Українська і Кубанська Народні Республіки підписали у Варшаві договір про співпрацю і визнання одна одної незалежними і суверенними державами 7 серпня 1920 року.

Від УНР підпис поставив віцепрем'єр Андрій Лівицький, а з кубанської сторони - член крайового уряду, міністр фінансів Іван Івасюк і заступник міністра закордонних справ крайового уряду Гнат Білий.

Сторони зобов'язалися надавати взаємну підтримку у військових, політичних, господарських і фінансових справах і в боротьбі за незалежність, відмовилися укладати будь-які суперечливі договори з іншими державами, в майбутньому мали підписати військову, морську, господарську й фінансову угоди

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ростові вбили ініціатора приєднання Кубані до України

Укладений договір мав символічне значення. Більшовики ліквідували Кубанську республіку ще 17 березня 1920 року. Її уряд існував у вигнанні, а на території краю діяла Кубанська повстанська армія, сил якої було недостатньо для серйозного опору. В Україні ж більшовики тіснили війська УНР і Польщі на захід.

Українська держава гетьмана Павла Скоропадського й Доно-Кавказький союз підписали договір про кордони 7 серпня 1918-го. Подія відбулася під час українських національно-визвольних змагань і громадянської війни в Росії.

Згідно з договором, сторони визнали існування держав та їхній суверенітет. Домовилися про налагодження товарообміну та подальшу розробку угод щодо фінансових і митних відносин.

Зараз ви читаєте новину «Україна і Кубань підписали договір про співпрацю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода