В ніч на 14 березня 1939-го на територію Закарпаття зайшли війська Угорщини. Вони отримали підтримку канцлера Німеччини Адольфа Гітлера. Захотіли підпорядкувати собі новостворене державне утворення з центром у місті Хуст - Карпатську Україну.
Того ж дня прем'єр уряду Карпатської України Августин Волошин проголосив самостійність Закарпаття. На його захист стало військове формування "Карпатська Січ". До нього входили не лише місцеві чоловіки. Були приїжджі із Галичини та української діаспори.
Крім українських військ на Закарпатті були чеські солдати. Вони вважали, що вторгнення угорських військ не було санкціоновано Берліном. Тому спочатку взялися оборонятись. Але з Праги отримали розпорядження евакуюватись і сприяти виїзду держслужбовців з території Закарпаття.
Евакуація відбувалася у трьох напрямках: західному — до Словацької республіки, північному — до Польської республіки і південно-східному — до Королівства Румунія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один із символів Закарпаття: відновлять унікальну ретро-залізницю 1908 року
У Києві презентували виставку, присвячену 80-річчю проголошення Карпатської України.
Вона має назву "Наша земля проголошує: вона була, є і хоче бути українською". 20 тематичних банерів зі світлинами, свідченнями очевидців та історичними документами розмістили на Хрещатику
Коментарі