Показали рекламу кінопродукції віддруковану на шпальтах журналу "Живий екран" 1913-1914 років.
Її опублікувала спільнота Хроніки прекрасної епохи.
Статті видання побачили світ в Російській імперії у 1908-му. Мали на меті ознайомлення підданих з культурою іноземного та власного кіно. Імена відомих акторів та яскраві шрифти мали залучати людей на сеанси. Хронометраж стрічок вимірювали не в годинах та хвилинах, а довжиною самої стрічки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ґарет Джонс і Пітер Джексон: нове британське кіно покажуть у Києві
Перші ж регулярні кіносеанси на теренах України розпочалися з вересня 1896-го. У Львові, під владою Австро-Угорщини, показували французькі фільми, які також потрапляли і в Наддніпрянщину. Врешті почали знімати та показувати фільми з національними сюжетами - "Наталку Полтавку", "Москаля-чарівника"," Богдана Хмельницького" тощо. Але все ж переважали іноземні стрічки.
З метою їх демонстрації у Києві 1911-го, завдяки зусиллям підприємця Штейна, відкрився один з пеших стаціонарних кінотеатрів. Заклад діяв до 2010-го року під назвою "Екран".
10 квітня 1954-го помер Огюст Люм'єр. Спільно зі своїм братом Луї Жаном, вважається родоначальником кіно, засновником французької кіноіндустрії та кінорежисури. 28 грудня 1895 року в Парижі, знявши за тридцять франків в день "Гранд кафе" на бульварі Капуцинів, 14, вони влаштували перший в світі публічний кіносеанс. Вхідний квиток коштував один франк. Брати організували в підвалі кінозал і один з них, крутячи ручку кінематографа, проектував зображення на білий екран.
Коментарі