пʼятниця, 20 червня 2014 10:28

У Сербії знайшли календар періоду неоліту, що носили в кишені

Автор: svit24.net
  найдавніший кишеньковий календар
найдавніший кишеньковий календар

У Сербії археологи знайшли дуже древній кишеньковий календарик, форма якого нагадує банан.

Вчені вважають, що це найдавніший кишеньковий календар, він прикрашений цікавими гравюрами, а виготовлений з бивня дикого кабана.

Ймовірно, гравюри на виробі позначають місячний цикл на 28 днів і чотири фази місяця.

Археологи відносять дане відкриття до періоду неоліту, який почався 10 тисяч років тому, і стверджують, що люди, які жили в той період, першими почали приручати диких тварин і вирощувати культури.

Такий календар допомагав їм визначити час для посівів та збору врожаю.

Зараз ви читаєте новину «У Сербії знайшли календар періоду неоліту, що носили в кишені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути