Найдавнішу миловарню віком 1,2 тис. років виявили в бедуїнському селі в стародавньому місті Рахат на півдні Ізраїлю.
Управління старовини Ізраїлю повідомляє, що виробники мила на фабриці використовували оливкову олію замість тваринного жиру.
Ранні арабські хіміки готували мило, змішуючи рослинні і ароматичні масла з натрієвої лугом, пояснила керуюча розкопками докторка Олена Коген Зехаві.
У Рахаті мило робили з оливок. Про це свідчить безліч оливкових кісточок, знайдених на ділянці. В ході розкопок вчені також з'ясували, що миловари використовували солянку - місцеву рослину, багату калієм. Точний рецепт стародавнього мила визначити складно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали поселення давніх християн
Поряд з інструментами для виробництва мила в будинку бедуїнів знайшли круглу плиту з вапняку, на якій вирізані лінії і отвори. Ця знахідка була схожа на стратегічну настільну гру.
Нещодавно археологи виявили давні крем'яні знаряддя неподалік міста Дімона в Ізраїлі. Знахідки розповіли про напрямок міграції первісних людей. Усі було створено в техніці нубійської леваллуа, характерної для доісторичних жителів Африки. Їхній вік оцінили у 100 тис. років, а подібні в Ізраїлі зустріли вперше.
Коментарі