Археологи знайшли ритуальні предмети бронзового віку (II-I тис. до н.е.) у печері Барадла в Угорщині. Вчені відзначають, що всі знахідки - переважно бронзові диски, підвіски й мальована кераміка. Вони мали велике значення для тодішніх людей. Поруч виявили багато кісток тварин і свідчень жертвоприношень.
Група археологів із Університету імені Лоранда Етвеша вивчала печеру з металошукачами, у результаті чого їй вдалося наштовхнутися на церемоніальні артефакти під камінням. Місцезнаходження бронзових дисків вказало на те, що вони були спочатку загорнуті в тканину, яка розклалася з часом, пише The History Blog.
Артефакти належать представникам культури Бюкка, які прибули на північно-східні пагорби від угорських Великих рівнин, приносячи свої ремесла і добре розвинені сільськогосподарські знання. Усього знайшли 59 бронзових артефактів. Кістки тварин виявили у нагромаджених купах, що свідчать про ритуальне бенкетування та жертвоприношення в печері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натрапили на гробницю короля
"Все це вказує що печера Барадла була священним місцем тисячі років тому. У ці дні стіни печери покриті чорною сажею, але тоді вони світилися білими, це було гарне місце. Навіть сьогодні, дихаючи повітрям печери Барадла, ви відчуваєте, що це містичне місце", - зазначив керівник експедиції, археолог Габор Сабо.
Археолог вважає, що, подібно до Стоунхенджа, печера Барадла була древньою святинею, до якої прибували навіть із далеких земель, щоб стати свідками ритуалів, які тут виконувались.
Міжнародна група археологів і студентів із Нью-Йоркського та Міланського університетів розкопувала храм 13 сезонів. Під час цьогорічних розкопок знайшли храмовий вівтар VII ст. до н.е. Споруда складалася з вапнякового фундаменту і грубої цегляної платформи. Коло неї і знайшли рештки жертвоприношень.
Коментарі