Четвер, 26 березня 2020 17:13

У мережу виклали унікальні документи з історії України

У мережу виклали унікальні документи з історії України
435 унікальних документів українського державотворення відтепер можна проглянути онлайн. Фото: archives.gov.ua

Державна архівна служба України виклала в онлайн-доступ цифрові копії унікальних документів.

Йдеться про 435 документів, що становлять виняткову культурну цінність, мають вагоме значення для формування національної самосвідомості українського народу та всесвітньої культурної спадщини. Окрім державотворчих, юридичних, релігійних, торговельних актів, привілейних грамот, у збірці є багато приватних листів відомих українських та іноземних діячів різних епох.

"Українське законодавство встановлює додаткові вимоги щодо їх збереження, зокрема обмежує експонування на виставках, копіювання та видавання до читального залу оригіналів унікальних архівних документів. Відтепер для кожного поціновувача архівної справи та споріднених галузей такі документи стануть доступними у будь-який час", - зазначають у службі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували документи українського танцюриста, який виїхав у США

Із документами можна ознайомитись за посиланням. Рубрику постійно наповнюватимуть та оновлюватимуть.

Чеські архіви виклали в мережу анкети українців, які виїхали в 1920-х. Їх можна знайти на порталі badatelna. Представлені анкети від діячів УВО і ОУН до тих, хто повернувся в підсовєтську Україну і там або загинув, або став на службу Москві; ті, хто боровся з нацистами, і ті, хто колаборував із ними; ті, хто загинув у боротьбі ОУН і УПА чи в таборах, і ті, хто виїхав за океан.

Зараз ви читаєте новину «У мережу виклали унікальні документи з історії України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 63
Голосування "Динамо" програло "Шахтарю". Хто винен?
  • 1) Марлос
  • 2) Михайличенко
  • 3) Монзуль
  • 4) карантин
Переглянути
Погода