Середа, 04 грудня 2019 14:29

Міністри, військові, поети: чехи виклали у мережу анкети українців, які виїхали у 1920-х
20

Поетеса, діячка ОУН Олена Теліга (Шовгенів)
Фото: badatelna.eu
Поетеса, діячка ОУН Олена Теліга (Шовгенів)
Поет Олександр Олесь (Кандиба)
Поет Олександр Олесь (Кандиба)
Міністр праці УНР Осип Безпалко

Чеські архіви виклали у мережу анкети українців, які виїхали у 1920-х. Їх можна знайти на порталі badatelna.

Про це повідомив у Facebook історик Володимир Мороз.

"Найцікавіше – анкети Українського громадського комітету в Чехословацькій республіці (їх є близько 6 тис.). Вони містять короткі біографічні відомості, переважно з фотографіями, вояків Галицької армії та Армії УНР, політичних емігрантів і біженців з Польщі та СССР, студенти, письменники, митці, пластуни. Вихідці з Галичини, Наддніпрянщини, Волині, Слобожанщини, Стародубщини, Берестейщини, Донбасу, Бесарабії, Кубані і Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Життя - це боротьба і повинність" - 77 років тому загинула українська поетеса Олена Теліга

Весь політичний спектр української еміграції – від діячів УВО і ОУН до тих, хто повернувся в підсовєтську Україну і там або загинув, або став на службу Москві; ті, хто боровся з нацистами, і ті, хто колаборував з ними; ті, хто загинув в боротьбі ОУН і УПА чи в таборах, і ті, хто виїхав за океан", - розповів він.

Усі документи радянських спецслужб ЧК-ГПУ-­НКВД-КГБ зібрали в одному архіві. Для нього Кабмін виділив приміщення площею 11 тис. "квадратів" на вул. Пухівській у Києві. Раніше належало Національному банку.

Зараз ви читаєте новину «Міністри, військові, поети: чехи виклали у мережу анкети українців, які виїхали у 1920-х». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода