Група іспанських археологів знайшла в Луксорі чотири поховання, серед яких виявилися дві гробниці сановників, які жили в період правління 17-ї Династії 3550 років тому, повідомляє Past Horizons.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли сліди битви єгиптян з гіксосами
Відкриття було зроблене в рамках 12-ї за рахунком археологічної експедиції. Основне завдання проведених розкопок - пролити світло на маловідомий період розвитку Фів, столиці Верхнього Єгипту. Період правління 17-ї Династії входить в так званий Другий перехідний період історії Єгипту (1800 - 1550 рр. до н.е.). Цей час був ознаменований децентралізацією влади. У цей період фараон не міг контролювати всю територію держави, а реальна влада належала місцевим князям.
У першому похованні був виявлений чоловік на ім'я Інтефмосе. Були знайдені три написи з його іменем, а також один рельєф з його зображенням. Згідно з написами, він згадувався як син царя. Археологи схильні вважати, що в цій гробниці був похований син Собекемсафа, одного з перших фараонів 17-ї Династії, про якого збереглося мало історичних відомостей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Єгипті знайшли найдавніший сонячний годинник
Гробниця Інтефмосе складається з невеликої камери, побудованої з необпаленої цегли, і шахти завглибшки 7 м, яка вела в похоронну камеру.
Друге поховання належало сановнику нао імення Аххотеп з міста Нехен. У його похоронній камері були знайдені три глиняні фігурки - ушебти, на які було нанесено ім'я покійного. За словами археологів, дві фігурки були виявлені всередині невеликого саркофага. Третя фігурка була загорнута в 9 шарів тканини так, немов це було мумія. На кожен шар тканини було нанесено напис чорним чорнилом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ті, що ступають по воді" - найдавніше зображення фараона показує збір податків
Крім цих двох гробниць був виявлений дитячий саркофаг віком 3550 років разом з колекцією фігурок ушебти. Також дослідники виявили ще одне дитяче поховання з мумією дитини, загорнутої в тканину. За словами археологів, мумія належить принцу на ім'я Ахмоса-Сапаір, що жив у перехідний період між 17-й і 18-ї династії.
Коментарі