У Севастополі в окупованому Криму в зоні запланованого будівництва траси "Таврида" археологи виявили стародавній могильник.
Поховання належить до пізньоскіфської доби, II-IV ст. н.е. Некрополь повністю зберігся і не був розграбований, повідомляє "Меридиан".
Археологи виявили понад 1300 різних артефактів. Серед них мечі, кинджали, амфори, кухлі, глечики, намиста, сережки, перстені. Вчені знайшли перстень з вирізаною вставкою-печаткою з сердоліку і золоту підвіску.
Схожі речі були знайдені у некрополі Херсонеса. Поки у вчених немає однозначної думки про те, хто похований у некрополі. Знайдені предмети і способи поховання вказують на різні культурні впливи - скіфський, готський, грецький, сарматський.
"Історія пізніх скіфів цікава не тільки сама по собі, а й тим, що вона показує, як антична культура впливала на варварів і як вони впливали на неї. Як хвилі міграцій накочувалися одна за одною, перемішуючи і химерно переплітаючи місцеві народи. Не всі деталі цих процесів ще зрозумілі, і пролити на них світло можуть тільки масштабні і детальні розкопки" - повідомив керівник експедиції, доктор історичних наук Сергій Внуков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму знайшли ворота в скіфську фортецю
Усього в могильнику розкопали 200 могил, у яких виявили 300 поховань.
Російські археологи виявили в Криму садибу часів Римської імперії. У будівлі за 15 км від Керчі мешкали представники "середнього класу" Боспорської імперії.
Коментарі