У Софійському соборі у Києві 14 жовтня 1921 року розпочав роботу Всеукраїнський православний церковний собор.
Його скликала Всеукраїнська православна церковна рада. У списках депутатів було 432 особи. На собор прибули священники, диякони, дяки, вчителі, селяни, робітники, студенти, урядовці та представники інших професій. Жоден із запрошених єпископів не прибув.
На соборі підтвердили автокефалію Української православної церкви. Обрали керівництво на чолі з митрополитом Василем Липківським.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві проголосували за нового патріарха
Собор оголосив недійсним акт від 1686-го про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату. Собор ухвалив запровадження української мови в богослужінні та повернення до української обрядності.
На соборі прийняли "Канони Української православної церкви". У них наголошували на автокефалії як одній з принципових засад організації православної церкви. Церковні посади робили виборними.
На церковному соборі в Бересті - нині Брест у Білорусі, 9 жовтня 1596-го проголосили про об'єднання православної церкви в Речі Посполитій з римо-католицькою церквою. Берестейська унія поклала початок греко-католицькій церкві.
Коментарі