У Китаї з'явилося перше спеціалізоване судно для підводних археологічних робіт. Воно зійшло зі стапеля в місті Чунцин і нині проходить випробування.
Відносно невелике судно, водотоннажністю до 960 тонн, побудоване чунцинською компанією суднобудівельної промисловості "Дунфен", яке входить в Китайську корпорацію судноплавства по Янцзи.
Довжина плавзасобу - 56 м, ширина - 10,8 м, розрахункове осідання - 2,6 м, кількість місць - 30. Судно рухається за рахунок електродвигунів, які здатні працювати 30 днів без зарядки. Корабель здатний витримати штормовий вітер силою до 8 балів, повідомляє ІА "Сіньхуа".
Як стало відомо, при підводних археологічних роботах судно залишатиметься на поверхні води, а археологи спускатимуться до потрібного місця за допомогою занурюючого механізму.
З 1980-х років минулого століття в Китаї нестримно розвивалася підводна археологія. Але упродовж усіх цих років через відсутність спеціалізованих судів археологам доводилося брати в оренду риболовні судна.
Очікують, що після Чунцина випробування судна продовжаться в Шанхаї, після їх завершення корабель відправиться на роботу до островів Сиша в Південно-китайському морі.
Коментарі