На півдні Туреччини археологи з Університету Чикаго виявили сліди стародавнього королівства, згадки про яке було втрачено в історичних хроніках.
Один з місцевих фермерів повідомив групі археологів, яка працювала на кургані Тюркмен-Карахоюк, що виявив у іригаційного каналу великий дивний камінь з незрозумілими написами, пише Science Alert.
Надписи на камені були лувійською мовою. Її використовували в регіоні в бронзовому і залізному століттях.
Камінь виявився частиною древньої стели. Написи оповідали про перемогу царя Хартапи над могутньою Фрігією. Згідно з написами, війська Хартапи взяли царя Мідаса в полон. Столицею держави Хартапи був місто біля могили Тюркмен-Карахоюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто шукає - той знайде: чоловік викопав унікальну золоту прикрасу
Раніше ні про державу Хартапи, ні про стародавнє місто не було жодної згадки.
"Ми й гадки не мали про це королівство. В одну мить у нас з'явилася глибока нова інформація про Близький Схід залізного віку. Усередині цього кургану ми знайдемо палаци, пам'ятники, будинки. Ця стела дивовижна, неймовірно вдала знахідка", - говорить археолог Джеймс Осборн.
Археологи розкопали велику кількість золотих римських прикрас у селищі Пангкунг Парук на острові Балі, Індонезія. Це одна з найбільших колекцій коли-небудь знайдених на території Південно-Східної Азії.
Коментарі