Ексклюзиви
Вівторок, 14 липня 2020 03:13

У фортеці знайшли унікальний мусульманський оберіг
4

У фортеці знайшли давній амулет
Фото: "Думская"
У фортеці знайшли давній амулет
У фортеці знайшли давній амулет
У фортеці знайшли давній амулет

У Цивільному дворі Білгород-Дністровської фортеці знайшли давній мусульманський паперовий оберіг.

Такі амулети називалися тумарами. Це згорнутий в трикутник листочок паперу з рядками з Корану. Йому не менше 300 років, повідомляє "Думская".

"Папір зберігся чудово, що перетворює знахідку в унікальну. Особливо на цьому пам'ятнику. Умовою збереження предмета послужила як якість матеріалу, з якого він зроблений, так і властивості ґрунту. Повністю розгорнути амулет і прочитати текст ще потрібно буде, але вже зараз можна бачити арабську фразу: "Написано від страху". Перед Аллахом? І три цифри: 007. Велика спокуса бачити в них фрагмент дати по хиджре (від переселення мусульманської громади під керівництвом пророка Мухаммеда з Мекки до Медіни, що відбулася в 622 році - Gazeta.ua) - 1007. Це 1598-1599 роки", - повідомив головний консультант експедиції доктор історичних наук Андрій Красножон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білгород-Дністровській фортеці загрожує руйнування - експерт

У першій половині XVIII ст. в місті народився і жив знаменитий турецький вчений, богослов Мухаммед аль-Аккермані.

"Є підстави припускати, що Аккерман був свого роду центром ісламського вчення в Північно-Західному Причорномор'ї. Так що, історичний контекст зробленої знахідки більш ніж примітний", - зазначає Красножон.

Страшна знахідка, зроблена минулого літа співробітниками Білгород-Тирської археологічної експедиції на території Аккерманської фортеці, виявилася набагато давніший, ніж спершу припустили фахівці.

Зараз ви читаєте новину «У фортеці знайшли унікальний мусульманський оберіг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1292
Голосування Чим закінчаться вибори у Білорусі?
  • Лукашенко втримає владу, придушить протести
  • У Білорусі буде революція, "майдан" і новий президент
  • "Бацька" схилять до компромісу. Будуть повторні вибори
  • Мені байдуже
Переглянути
Погода