Стародавні єгиптяни вважали, що можна досягти вічного життя після смерті , але лише в разі правильної підготовки. Навіть по "транспортуванню" тіла в загробне життя, єгиптяни зуміли успішно зберегти його і на Землі. Яскравим прикладом являється мумія Тутанхамона. Повідомляє BBC History Magazine.
1) Труни Тутанхамона
Саркофаг з червоного каменю, в якому похований Тутанхамон, становить близько 3 метрів в довжину і важить більше тонни. Загорнута мумія Тутанхамона похована у трьох трунах. Внутрішня труна виготовлена з чистого золота вагою 110.4 кг.
2) Мумія
У 1922 році було відкрито гробницю Тутанхамона, втім, мумію вперше дослідили в 1925 році. Дослідник Говард Картер розпорядився, щоб мумію для аналізу розрізали на шматочки, а потім зібрали знову.
3) Мистецтво обгортання
Після того як тіло Тутанхамона забальзамували, його необхідно було загорнути у бинти.
Цей процес тривав 15 днів і потребував більше 150 метрів бинтів. Довгими смугами лляної тканини обгортали голову і шию, потім пальці рук і ніг , а лише потім руки й ноги. Після кожного шару бинти фарбували смолою, яка остаточно закріплювала тканини.
4) Процес муміфікації
Для отримання вдалого результату бальзамування та муміфікації необхідно було 70 днів кропіткої праці.
5) Маска смерті
Золота посмертна маска Тутанхамона, яку виявили в 1925 році, являється самим знаменитим твором давньоєгипетського мистецтва.
Богиня Нехбет і Ваджет, що на верхній частині маски, символізують правління Тутанхамона у Верхньому і Нижньому Єгипті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли в Йорданії новий монумент