Ексклюзиви
понеділок, 03 лютого 2020 08:21

Торгівля квітами призвела до кризи в країні

Торгівля квітами призвела до кризи в країні
Ілюстрація до книги шотландського журналіста Чарльза Маккея про тюльпаноманію. Фото: deskgram.co

16 кілограмів золота і карету з кіньми віддав за цибулину тюльпана сорту "Пізній серпень" невідомий покупець 3 лютого 1837 року у Амстердамі. 15 років тому тут почалася тюльпаноманія – захоплення рідкісними видами тюльпанів. Квітка мала білі пелюстки, покреслені червоними лініями. Криза на ринку квітів почалася того ж дня.

Ці квіти потрапили до Європи наприкінці ХVІ ст. з Османської імперії. Саджанці вразив вірус, який порушував структуру квітки. Пелюстки набували небачених доти форм – із потріпаними і хвилястими краями. Змінювалися кольори й відтінки. Володіння квітами екзотичних відтінків і форм стало ознакою заможності й високого суспільного статусу. Тюльпанами прикрашали будинки найбагатші жителі. Квітами торгували на біржах Амстердама, Роттердама, Лейдена, Гарлема.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японська компанія заплатила рекордну ціну за картину із соняшниками

Нечуваний попит спричинив спекуляції. Щоб придбати цибулини і перепродати за вищою ціною, закладали землі, будинки, худобу. Наступного дня піраміда рухнула. Кількість продавців тюльпанів перевищила кількість покупців. На ринок прийшли так звані продавці вітру. Вони укладали договори про постачання цибулин у майбутньому. Не маючи реального товару, погоджувалися приймати як оплату боргові зобов'язання. Почалась біржова паніка. До кінця року ціни впали у 100 разів. Уряд видав закон про заборону будь-яких угод щодо цибулин тюльпанів.

Картину Вінсента ван Гога "Ваза з 15 соняшниками" 30 березня 1987 року продано за $40,3 млн японській компанії "Ясуда", що займається страхуванням в Японії. Картина стала найціннішим на той час витвором мистецтва, але вже через кілька днів справжність покупки поставили під сумнів.

Зараз ви читаєте новину «Торгівля квітами призвела до кризи в країні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути