Науковців завжди дивував той факт, що до нашого часу збереглося дуже мало мечів вікінгів. Одним з таких мечів є "Ulfberht", який був зроблений між 800 та 1000 роками. На думку вчених, Ulfberht - це імя майстра, який виготовив меч.
Метал, який використали для того, щоб виготовити меч, був настільки чистим, що спершу збив вчених з пантелику, оскільки людство навчилося виготовляти такий метал лише в ході промислової революції.
Алан Вільямс (Alan Williams of the Wallace Collection in London), який вивчає мечі, вважає даний взірець унікальним. Такі мечі були дуже рідкісними та дуже цінними, тому належали норманській еліті.
Роберт Леманн, хімік з Інституту органічної хімії Ганноверського університету, вивчав меч "Ulfberht" протягом двох років. Як відомо, його знайшли під час археологічних розкопок на Везері, на південному заході Німеччини.
Лезо цього меча має великий коефіцієнт марганцю. Це відкидає його східне походження. У руків'ї меча великий вміст миш'яку. Це вказує на його західне походження.
На думку дослідника, цей меч було зроблено в Німеччині, неподалік від Франкфурта. Однак проаналізувавши монастирські записи того періоду, вчені не знайшли зброяра на ім'я Ulfberht.
Однак найбільше вчених вразила технологія виготовлення меча. Зокрема, в процесі руду треба нагріти до понад 1600 градусів за Цельсієм, щоб з металу вийшов шлак. Для надання більшої твердості мечеві до металу додають карбон.
Але жодна середньовічна технологія не могла нагріти меч до такої температури. Шлаки з руди виводили менш ефективними методами. Водночас "Ulfberht" не мав шлаків і мав високий вміст карбону.
Річард Фюррер, коваль з Вісконсіну, зізнається, що виготовити такий меч з дотриманням усіх особливостей технологічного процесу дуже складно.
До цього вважалося, що печі для виплавки металу були винайдено під час промислової революції. Однак цей меч ставить перед дослідниками нові питання.
Коментарі