понеділок, 25 березня 2019 08:21

Свідок загибелі Чорновола помер раптово

Свідок загибелі Чорновола помер раптово
Автомобіль Toyota на великій швидкості врізалася в КамАЗ. Фото: prolviv.com

25 березня 1999 року лідер партії Народний Рух України 61-річний В'ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша. Автомобіль Toyota на великій швидкості врізався в КамАЗ із причепом, навантажений пшеницею, що розвертався посеред шосе. Чорновіл і його водій Євген Павлов померли миттєво. Прес-секретаря Дмитра Понамарчука госпіталізували з важкими травмами до лікарні.

В'ячеслав Чорновіл родом з Черкащини. Разом з Іваном Світличним, Іваном Дзюбою, Євгеном Сверстюком, Алою Горською, Миколою Плахотнюком, Лесем Танюком, Василем Стусом започаткував рух шістдесятників - за відродження України. Тричі був ув'язнений за сфабрикованими справами.

Після розвалу Союзу до Верховної Ради УРСР та місцевих рад проходять вибори за новими правилами. На той час Чорновіл - член партії Народного руху, подає свою кандидатуру. Обраний головою Львівської обласної ради, народним депутатом двох скликань. На президентських виборах 1991 року зайняв друге місце слідом за Леонідом Кравчуком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скасували смертну кару

Для розбудови партії Чорновіл щомісяця їздить по різних областях, відвідує 3-5 районів. В день загибелі повертається з Кіровоградщини – зустрічався із виборцями. По дорозі звідти загинув.

Наступного дня після аварії, тодішній очільник МЗС Юрій Кравченко заявляє, що аварія на бориспільському шосе – нещасний випадок. Порушену кримінальну справу швидко розслідують і закривають.

Володимира Куделю, водія КамАЗа, визнають винним, але амністують. Раптово помирає експедитор Іван Шолом - свідок, який в момент аварії знаходився в кабіні з Куделею. Ексгумація виявляє сліди отруєння важкими металами. Рідні і однопартійці не вірять в офіційну версію слідства. Кажуть – це замовне вбивство.

За чотири дні Чорновола ховають на центральній алеї Байкового кладовища в Києві. На похорон прийшло 200 тис. осіб зі всієї України.

Слідчі дії розпочиналися й припинялися декілька разів. З дозволу Тараса Чорновола провели ексгумація тіла батька. 2014 року Бориспільський суд Київської області закрив справу, визнавши аварію нещасним випадком. Через два роки Тарас Чорновіл домігся, аби справу перекваліфікували як умисне вбивство. Проте досі нікого не покарали.

Змовники на чолі з Марком Юнієм Брутом під час засідання сенату 15 березня 44 до н. е. вбили римського імператора Гая Юлія Цезаря.

Зараз ви читаєте новину «Свідок загибелі Чорновола помер раптово». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути