2016 року Інститут археології НАН України створив Кам'янець-Подільську архітектурно-археологічну експедицію. 3а археологічний сезон у місті вчені знайшли безліч артефактів. Gazeta.ua пропонує переглянути топ-5 з них.
1. Перша металообробна майстерня трипільської культури. Виявили її в центрі Старого міста на площі Польський ринок. Уламки керамічних тігелів (ллячок), пластини міді, цілі вироби, західноєвропейські імпорти датують віком 6 тис. років.
2. Бруківка 1760-х на площі Польський ринок. Це - перше достовірне кам'яне брукування міської площі в Україні. Його підтвердили писемні та археологічні джерела.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівельники виявили похоронну камеру багатої родини
3. Вежа Сільницького (вона Турецька башта) XVII ст. Входила до системи міських фортифікацій і була понад 250 років похована під ґрунтовими насипами.
4. Людвисарня (майстерня з відливання гармат) 1708-1730-х. Стратегічний військовий об'єкт Речі Посполитої. Збереглось виробниче місце - стіна-основа для плавильної печі, яма зі слідами від гарматних форм, велика кількість крапель бронзи.
5. Унікальна садиба (дім) І половини XVIII ст на Польському ринку. Ідеально збереглись земляний погріб і цегляна піч. Відшукали колекцію глиняних люльок для паління (понад 250 одиниць) та понад 50 фаянсових турецьких чашок.
Коментарі