24 роки тому Верховна Рада затвердила національний синьо-жовтий стяг як Державний Прапор України.
Однак, пропонуємо вашій увазі підбірку фактів про український стяг, які ви раніше не знали.
1. Жителі Галичини користувалися синьо-жовтим прапором у 1948 році, виставивши його на рівень національного значення.
2. Золотий, жовтий колір символізує Творця, Бога-батька і взагалі - Вищу Духовність. Синій же - це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не будуть зловживати.
3. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб у тільки-но проголошеній самостійній Україні перш за все змінили розстановку кольорів. Мовляв, якщо він і далі буде залишатися таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминучий занепад.
4. Українська революція 1917-го року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором ішли в бій українські юнаки під Крутами.
5. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також були присутніми і на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
6. Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка - 1256 рік), подарував його жителям герб, на якому зображений золотий лев на синьому тлі.
7. Козацькі прапори Запорізького Війська часто використовували в своїх знаменах жовтий і золотий колір, особливо сильно помітною ця тенденція стала у XVIII сторіччі. Так само, на них зображувався лицар у золотих або червоних шатах.
8. В Китаї існує книга Змін, яка включає в себе певні колірні комбінації, що символізують певні значення. По цій книзі поєднання жовтого і синього кольору (коли синій над жовтим) означає нещастя і біду - гіксограмма "Пі". Але якщо кольори розмістити в іншому порядку - синій знизу, а жовтий угорі, то це навпаки буде позначати щастя і благополуччя - гіксограмма "Тай".
9. Найбільшим прапором України 30 на 45 метрів (1350 м²), занесеним у Книгу рекордів України, є "Донецький прапор", пошитий вдовою донецького шахтаря, пенсіонеркою Марією Бєлятковою з ініціативи Союзу творчої молоді Донбасу, 23 серпня 2007 року.
10. 14 березня 1990 року у Стрию, першому з українських міст, підняли національний прапор над будівлею міської ради. Це був перший прецедент публічного підняття українського національного прапора над офіційною радянською установою.
Коментарі