Ексклюзиви
Четвер, 10 червня 2021 16:37

Словаччина передала архівні документи про життя українців у 1930-х

Словаччина передала архівні документи про життя українців у 1930-х
Дослідники отримали дані про життя українців у Чехословаччині. Фото: pexels.com

Державна архівна служба України отримала від Словацького національного архіву копії архівних документів.

Вони стосуються історії Закарпаття та українського руху на території Словаччини. Матеріали надали зі збірок "Крайовий уряд у Братиславі", "Поліцейський директорат у Братиславі" та інших, повідомляє ДАСУ.

Документи й листівки дають нові уявлення про соціально-економічний стан у Чехословаччині 1930-х років. Передусім на Закарпатті, у Пряшівщині й у Подєбрадах.

Словацький національний архів дозволив використовувати документи у відзначенні 30-ї річниці незалежності України й інших інформаційних заходах. Їх зроблять доступними для людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оцифровувати українські архіви допоможе американська корпорація

"Це перший крок у відновленні переговорного процесу між українською та словацькою сторонами в напрямі налагодження двостороннього міжвідомчого співробітництва в галузі архівної справи, підписання Меморандуму про співробітництво й реалізації спільних проєктів", - ідеться в повідомленні.

Україна розсекретила майже всі радянські документи. 1991 року засекречені архіви становили 50% від загальної кількості. 2010-го ступінь засекреченості Національного архівного фонду залишався менш як 1%. Досі в українських архівах є документи комуністичної доби під грифом "секретно". Документи часів СРСР позначені як державна таємниця України.

Зараз ви читаєте новину «Словаччина передала архівні документи про життя українців у 1930-х». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 89
Голосування 3 жовтня, "Динамо" - "Шахтар". Як закінчиться матч?
  • 1) перемогою "Динамо"
  • 2) нічиєю
  • 3) перемогою "Шахтаря"
Переглянути