Житло гончара часів Київської Русі у Вишгороді на Київщині отримає власний QR-код. Відвідувачі зможуть отримати з нього інформацію про об'єкт. Археологи відкопали будинок у червні цьогоріч.
Ще під час розкопок представники Вишгородського історико-культурного заповіднику зазначили, що мають намір відтворити цю споруду в первинному вигляді. Дослідники хочуть, щоб кожен відвідувач міг зануритися в повсякденну атмосферу ХІІ ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли давнє поховання хлопчика з іграшками
"Команда проекту хоче представити кожний об'єкт, що буде предметом нашого дослідження і QR-кодування. І почнемо ми з найновішого, який зусиллями археологів у червні 2019-го поповнив скарбничку вишгородських історико-культурних пам'яток. Мова про житло гончара ХІІ ст.
Чому саме цей об'єкт ми хочемо висвітлити першим із усього переліку? Бо декілька моментів роблять його унікальним: по-перше, розкопки йдуть на території музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. А сам музей розташований на місці, де раніше був "квартал гончарів" часів Київської Русі.
По-друге, в Україні таких об'єктів менше десятка. А житло гончара ХІІ ст. поки що єдине. По-третє, житло гончара у Вишгороді розкопується, досліджується і планується до реконструкції вперше", - пише Вишгородський історико-культурний заповідник у Facebook.
У Вишгороді на Київщині під час ремонту музейної будівлі 1947 року побудови знайшли житло гончара часів Київської Русі. Археологи зазначають, що це єдиний у країні зразок давньоруського ремісничого будинку.
Коментарі