Археологи знайшли стародавнє місто на Херсонщині біля селища Тягинка. Тут існувала фортеця Тягинь, яка в різний час належала різним державам – у тому числі, Золотій Орді, Кримському Ханству, Литві. Біля неї в середні віки виросло кримськотатарське місто.
"Тут було кримськотатарське місто. Історія тісно переплелася з історією Литовського князівства часів Вітовта", - написав голова Херсонського меджлісу Ібрагім Сулейманов у соцмережі, пише сайт "Херсонські вісті".
Це городище добре відоме спеціалістам з 2014 року, коли тут почала працювати київська археологічна експедиція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли найдавніший витяг із поеми Гомера "Одіссея"
"Хан Менглі Гірей розбудовував свою фортецю. І литовці тут були", - розповіла керівник експедиції Світлана Біляєва.
За правління Менґлі I відбулося остаточне відокремлення Кримського ханства від Золотої Орди. У 1475 був змушений визнати себе васалом Османської імперії.
У 2017 році на околиці Тягинки знайшли бронзові речі XIV-XV століть, які належали міській культурі Великого князівства Литовського. Знайшли навіть фрагменти водопроводу. Цього року розкопали елементи військової культури - наконечники арбалетних стріл, кераміку, шпори та інші предмети.
Під час розкопок грецького поселення Ольвійська хора біля села Дніпровське Білозерського району на Херсонщині археологи виявили святилище.
Знайшли відкритий майданчик із жертвенним каменем і керамічним світильником на високих ніжках. Раніше на цьому місці викопували фігурки грецької богині плодючості Деметри. Вчені вважають, що святилище присвячене саме їй.
Коментарі