Вівторок, 02 березня 2021 13:44

Розкопали поховання з людьми в незвичайних позах

В аргентинській провінції Катамарка археологи розкопали 12 давніх могил із похованнями людей у скрючених позах. Могилам понад 6 тис. років.

Фахівці пояснили, що подібні практики порівняно з сьогоднішніми можуть здатися дивними, але для тих часів є цілком нормальними, повідомляє Radio Cadena.

"Існували різні методи поховання в індивідуальних чи колективних могилах та різні положення тіл. Деяких людей надмірно згинали, наче в позі присідання, коли плечі стикалися з колінами, інші скелети витягнуті, роз'єднані та змішані", - зазначила археологиня Літісія Кортес.

Автор: cadenagramonte.cu
  В Аргентині розкопали поховання із людьми в незвичайних позах
В Аргентині розкопали поховання із людьми в незвичайних позах

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали могилу вампіра

Науковиця додала, що люди щодня жили поруч зі своїми померлими. Ховали їх на тому ж патіо (відкритому внутрішньому дворику свого житла - Gazeta.ua), де готували їжу та виготовляли керамічні вироби чи знаряддя праці.

Нещодавно у французькому муніципалітеті Ольна археологи виявили давню могилу дитини, яку поховали разом із цуценям. Поховання датували I ст. н.е. - часами правління римських імператорів Августа й Тиберія.
На момент смерті дитині було 12 місяців. Її поклали в дерев'яну труну, від якої залишились лише цвяхи.
Зараз ви читаєте новину «Розкопали поховання з людьми в незвичайних позах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 991
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути