Ексклюзиви
Середа, 02 грудня 2020 16:50

Розкопали нетипове поховання воїна-скіфа

Розкопали нетипове поховання воїна-скіфа
У кургані знайшли речі з різних часів. Фото: ДСТУ

В Азовському районі Ростовської області РФ археологи виявили поховання знатного воїна або вождя племені.

Зовні некрополь відповідає скіфському. Частина артефактів вказує на те, що похований був вихідцем з Південного Приуралля, передає НВ.

У кургані виявили предмети різних епох. Є знахідки з епохи бронзи, середньовіччя та скіфської доби.

Розкопки проходили в межиріччі Дону і Кагальнику. Курган має висоту 3 м, діаметр 50 м, глибину поховання від сучасної поверхні - 5,5 м.

Біля кургану виявили скарб речей більш раннього часу, ніж центральне поховання. Знайшли бронзові тесла та кам'яну поліровану сокиру. Їх відносять до кіммерійської доби. Це VIII-VII ст. до н. е. Археологи припускають, що ці предмети належали ливарникові.

У центральній могилі лежала знатна людина або вождь племені скіфської епохи. Припускають, що поховання пограбували незабаром після створення кургану. З рештків тут виявили лише череп. Але виявили 5 амфор, які допомогли датувати поховання.

Також у кургані поховали воїна і коня. Воїна вбили під час проведення похоронної церемонії. Це поширений звичай скіфської епохи. Він має зріст близько 2 м. На його скелеті лежав золотий ланцюжок.

Поруч з воїном виявили 2 списи і великий залізний меч. Вони характерні для племен Південного Приуралля. Руків'я меча покрили золотою фольгою. Меч лежав в дерев'яних піхвах і погано зберігся. Знайшли пращу, сагайдак зі стрілами і кілька зламаних стріл, наконечники копій і посудини для масла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На далекій півночі знайшли сліди загубленої цивілізації

Поховання коня розташоване вище від центрального поховання. Вчені вважають, що це улюблений або особистий верховий кінь вождя. Голову коня прикрашав литий наносник з головою оленя. Такі прикраси характерні для племен Приуралля та гірського Алтаю.

Нетиповим для поховання є бронзовий казан з горизонтальними ручками. У скіфських казанів ручки вертикальні, розташовані зверху. Бічні ручки зустрічаються в котлах, які виготовлялися в Південному Приураллі.

Дослідники вважають, що ці люди прийшли зі сходу.

На могильному комплексі Казановка-6 в Хакасії, РФ, виявили поховання жінок зі зброєю. Поховання належить до бронзового століття, передає "Інтерфакс".

Зараз ви читаєте новину «Розкопали нетипове поховання воїна-скіфа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 110
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути