Археологи розкопують криницю XVIII ст. у Меджибожі, Хмельницька область. Перші згадки про неї датуються 1717-м. На глибині 14 м. знайшли перші знахідки.
"Це дерев'яні елементи різноманітних пристроїв для підйому води. Це речі XVIІ- XVIІІ століть. За ними зможемо зробити висновки, чим піднімали воду сотні років тому. Деякі з них клеймовані, на деяких зустрічаємо навіть випалені написи, тож буде можливість їх ідентифікувати. Знахідки ми консервуємо та згодом будемо проводити дослідження – з яких порід дерев вони виготовлені та до якого часу вони належать", - розповідає директор Державного історико-культурного заповідника "Меджибіж" Олег Погорілець, про це повідомляє Depo Хмельницький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дні водосховища знайшли палац
Окрім дерев'яних знахідок, трапляються археологам і керамічні вироби. Наприклад знайдено літрову кварту, якою, ймовірно, черпали воду з відра.
Будівельники знайшли невідомий підземний хід на площі Поштовій у центрі Ужгорода. Старовинний підвал відшукали під час риття котловану.
Світлинами з місця у Facebook поділився закарпатський журналіст Віталій Глагола. За його інформацією, колись на цьому місці у XVIII ст. була німецька броварня Herrschaftliches Brauhaus - Пивний дім. В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є докладні описи цього об'єкта. Броварнею володіла казенна домінія, що здавала її в оренду поміщикам. У документах латиною вона фігурувала як Braxatorium - броварня.
Коментарі