Під час археологічних розкопок на території Національного заповіднику "Софія Київська" виявили монументальну споруду XII ст. із обпаленої цегли - плінфи. Цей матеріал використовували при будівництві за часів Київської Русі. Розкопки проходять у Митрополичому саду в декількох метрах від собору.
"Тепер сантиметр за сантиметром ми будемо відкривати те, чого ніхто з нині живих не бачив. Орієнтовна площа споруди - близько 100 квадратних метрів. Можливо, це Софійські ворота з надбрамною церквою, на зразок Золотих воріт. А можливо, і щось інше. Незабаром будемо знати більше", - зазначив археолог Тимур Бобровський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкопали давній будинок гончара
Згідно з попереднім дослідженням, Софійські ворота - частина оборонних споруд часів князя Володимира Великого, які розміщувалися у районі перетину нинішніх вулиць Володимирської та Великої Житомирської, тобто трохи далі "Софії". Це унікальне відкриття, що дозволяє більше дізнатися про життя Києва і киян багато століть тому, повідомляють Новини Сьогодні.
Нині на місці розкопу археологи знайшли монету "полушку" часів російського імператора Петра I 1721-го. Її знайшли на невеликій глибині 15-20 см. На реверсі монети можна розглянути титул царя "ВРП" (Всієї Росії Повелитель).
Про це відкриття заявила завідувачка сектором Національного заповідника "Софія Київська" Тамара Рясна.
На архівних фотографіях знайшли фреску, на якій зображена біблійна історія "Шлях до Еммауса", коли апостоли Лука і Клеопа не впізнали Христа, який після воскресіння приєднався до них дорогою до міста Еммаус. Уже на місці під час вечері апостоли впізнали Христа за тим, як він благословив і надломив хліб. У цей момент Христос став для них невидимим.
Коментарі