У турецькій провінції Айдин археологи розкопали давньоримську арену, на якій билися гладіатори та дикі тварини. Вона вміщувала 15-20 тис. глядачів.
Вік усього комплексу оцінили в щонайменше 1,8 тис. років. Його побудували за часів правління імператорів з династії Северів на пагорбах давнього та багатого міста Мастаура, інформує Live Science.
Припускають, що частини арени під землею збереглися добре. Деякі ж надземні споруди зруйнувалися з роками. З літа 2020 року фахівцям вдалося очистити від землі сидіння, арену для боїв та зовнішні стіни висотою у 25 м. Існували спеціальні приміщення, де гладіатори очікували бою, а також зали для розваг приватних гостей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В античному місті знайшли 30 поховань
Археологи пояснюють, що арена була меншою за римський Колізей, який вміщав 50 тис. осіб, але все одно була великою. Раніше про існування подібної навіть не здогадувалися.
Не виключають, що подивитися на криваві бої приїздили люди з усього регіону, зокрема стародавніх великих міст Афродізіас, Ефес, Магнезія, Мілет і Прієна. На бійців робили ставки.
Нещодавно під час розкопок у давньому поселенні Аміда Хейюк на території сучасного міста Діярбакир на південному сході Туреччини виявили стародавню римську дорогу. Знахідці приблизно 2 тис. років.
Археологи вважають, що роботи триватимуть близько року. 2022-го дорогу відкриють для туристів. Вона добре збереглася. Її називають яскравим прикладом будівництва мощених доріг римського періоду. Під час розкопок дослідники очікують виявити багато артефактів.
Коментарі