В іншому випадку російський регулятор погрожує заборонити доступ до сайту Українського інституту національної пам'яті на території Росії. Відповідний лист надійшов на адресу Інституту 18 травня.
Згідно з листом, сторінка, що містить російськомовну версію видання Володимира Василенка "Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду (правова оцінка)", внесена до "Єдиного реєстру доменних імен, вказівників сторінок сайтів у мережі Інтернет […], що містять інформацію розповсюдження якої в Російській Федерації заборонене". Заборона пов'язана з тим, що, як зазначено в листі, "ця інформація містить відомості, розповсюдження яких в Російській Федерації заборонено рішенням суду". Повідомляється на сайті сайту Українського інституту національної пам'яті
Рішення ж про включення сторінки до "Єдиного реєстру…" виніс Тобольський міський суд Тюменської області від 9 лютого 2016 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари раділи смерті Сталіна, а тепер чекають кончини Росії
Роскомнадзор вимагає впродовж доби з моменту отримання від провайдера хостингу повідомлення про включення сторінки до реєстру "вжити заходів по видаленню забороненої інформації й/або обмеженню доступу до сайту, що містить інформацію, розповсюдження якої в Російській Федерації заборонене". Або ж доступ до сайту "зобов'язаний обмежити провайдер". В іншому випадку мережева адреса сайту Українського інституту національної пам'яті в цілому буде включена до "Єдиного реєстру…", а доступ до нього операторами зв'язку в РФ буде обмежено.
Нагадаємо, що у Донецькій області виступають проти декомунізації лише у деяких селах, які очолюють комуністи. Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.