Італійські археологи приступили до складання першої сучасної карти римських акведуків, дані про які не оновлювалися з 1925 року, пише Times Live.
Для складання сучасної карти археологи з групи "Підземний Рим" вперше почали застосовувати лазерні далекоміри й GPS -приймачі. На основі отриманих даних планується скласти тривимірну карту акведуків, що враховує їх складну геометрію.
Для проникнення в складні ділянки археологи збираються використовувати робота, оснащеного шістьма колесами, а на його платформі встановлені відеокамери й далекоміри. Останні дозволяють скласти тривимірну модель приміщення взагалі без участі людини.
З 312 року до нашої ери по 226 рік нашої ери в Римі було побудовано 11 акведуків. Їхня загальна довжина сягала майже півтисячі кілометрів, а довжина найбільш портяжного, Aqua Marcia, дорівнювала 91 кілометру. Більшість з них були підземними. Водоводи поставляли в місто більше мільйона літрів на день. У 6 столітті вестготи спеціально зруйнували водопостачання , що допомогло їм захопити місто.
Відтоді і аж до 9 століття акведуки не функціонували. Перші роботи з відновлення системи акведуків почалися папою Адріаном I в 8 столітт , проте найбільшого прогресу вдалося досягти значно пізніше, в 17 столітті, коли в Римі була побудована мережа публічних фонтанів. Найбільш відомий акведук, Aqua Virgo, закінчується фонтаном Треві.
пʼятниця, 01 листопада 2013
18:54
Римські акведуки оцифрують за допомогою робота
×
Коментарі
3