Археологи розкопали фортецю Узундара в Бактрії. Це історична область на території сучасних Таджикистану, Узбекистану і Афганістану.
В III столітті до н. е. на цій території існувала єдина система укріплень, яка захищала регіон від набігів кочівників, повідомив Інститут археології РАН.
Бактрія спочатку входила в Перську імперію, потім Олександр Македонський завоював ці землі. Після розпаду його держави, Бактрія відійшла до імперії Селевкідів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зірка "Тора" будує величезний маєток схожий на військову фортецю
Фортеця була побудована приблизно в 295-290 роках до н.е. - в період правління Селевкідів. Археологи з'ясували, що зовнішні стіни фортеці представляли собою ромб. Всередині знаходилася трикутна цитадель, яку оточували потужні подвійні стіни з 13 вежами. Зовні була розташована ринкова площа, куди місцеві жителі привозили товари, потрібні воїнам.
У фортеці археологи також виявили панцирні пластини і два правих залізних нащічники від шоломів. Зібрали велику кількість монет і кераміки. Це вперше дозволяє простежити, як змінювалася матеріальна культура регіону.
У замку Паланок у Мукачевому на Закарпатті відкопали загублене приміщення. Дослідники припускають, що це могла бути мечеть.
Коментарі