Ексклюзиви
Вівторок, 03 серпня 2021 11:31

Рада ухвалила закон, який заклав радикальні зміни у розвитку економіки

Рада ухвалила закон, який заклав радикальні зміни у розвитку економіки
УРСР 1990-го почала переходити на ринкову економіку. Фото: "НикВести"

3 серпня 1990-го Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну самостійність.

Україна отримала право визначати стратегію соціально-економічного розвитку, структуру народного господарства, пріори­тетні напрями господарської діяльності, форми та методи господарювання.

В УРСР створили власну фінансову та банківську системи. Країна переходила на ринкову економіку.

"Економічна самостійність Української РСР базується на таких основних принципах: власності народу республіки на її національне багатство та національний дохід; різноманітності та рівноправності форм власності та їх державному захисті; децентралізації власності й роздержавленні економіки; повній господарській самостійності та свободі підприємництва всіх юридичних і фізичних осіб у рамках законів Української РСР; самостійності регулювання грошового обігу; захищеності внутрішнього ринку", - йшлося в законі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада проголосувала за документ, який розпочав новий період історії

Того ж дня Верховна Рада УРСР ухвалила постанову "Про реалізацію закону "Про економічну самостійність Української РСР". Вона доручала Раді міністрів УРСР у місячний строк розробити концепцію та програму переходу країни до регульованої ринкової економіки.

24 серпня 2021-го виповнюється 30 років Незалежності України. Серед народів Радянського Союзу українці були одними з найактивніших у боротьбі за відокремлення й утворення власної держави. Крім зусиль борців за незалежність, виділяють ряд інших причин, які сприяли розвалу СРСР. Про них можна дізнатись у матеріалі Gazeta.ua, який містить добірку думок істориків та політиків.

Зараз ви читаєте новину «Рада ухвалила закон, який заклав радикальні зміни у розвитку економіки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі