Назвали найдавніший витвір східноазійської скульптури. Ним виявилась маленька пташка, якій понад 13 тис. років.
Фігурку знайшли 2005 року в китайському містечку Лінцзін провінції Хенань. Майстер виробив "безкрилу" пташку з обпаленої кістки. Вона стоїть на постаменті та має довжину 12 мм, повідомляє Science Alert.
Тема птахів, а особливо "сидячих", була досить поширеною в давньокитайському мистецтві від епохи неоліту, коли ранні люди поступово ставали все більш осілими та мали більше часу на дозвілля. Однак відкриття вказує, що різьблення в цьому регіоні займало творчих людей задовго до того.
Учені зазначають, що знахідка змінює уявлення про те, коли у Східній Азії почали виготовляти фігурки тварин і відсуває прийняті рамки щонайменше на 8,5 тис. років. Раніше найстарішою статуеткою у мистецтві китайського неоліту вважалася нефритова скульптурка птаха, віком близько 5 тис. років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали найдавніший театр
Найдавніші тваринні статуетки у світі з'являються близько 40 тис. років тому. У Європі їх виготовляли з кісток мамонтів. Але стиль цього мініатюрного вироба оригінальний і дивовижно відрізняється від усіх інших відомих фігурок птахів.
Канадські археологи виявили одну з найдавніших шахових фігур під час дослідження 1991-го торгової фортеці Хумайми у Йорданії. Її виготовили близько 1,3 тис. років тому.
Коментарі