Середа, 27 листопада 2019 11:51

"Приехали сюда, чтобы тра*нуть вас как следует" - українців виселили з кубанського села

"Приехали сюда, чтобы тра*нуть вас как следует" - українців виселили з кубанського села
В період Голодомору хліб у селян вилучали насильно Фото: wikipedia

Мешканців станиці Полтавської на Кубані зігнали на привокзальну площу 27 листопада 1932-го. Перший секретар Московського обкому ВКП (б) Лазар Каганович вийшов із потяга в оточенні солдатів червоної армії та наказав козакам здати весь хліб.

"Казаки, — закричав він, — сдавайте хлеб по-хорошему. Спрятали вы его, знаем. Но мы и приехали сюда, чтобы тра*нуть вас как следует!", - пише Ua History.

Натовп мовчав, потім почулося: "А ты не пугай. Мыужопужатые! Мы уже бачылы такых, як ты!"

Каганович продовжив: "Значит так?! Ну, казаки, пожалеете об этом, и очень!"

Наступного ранку більшовики підігнали пустий ешелон. Під дулами кулеметів загнали силоміць у вагони і старих, і малих. Вивезли в Сибір усе українське населення станиці. З 14 тис. жителів, українцями себе називали 11 тис.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для селян запровадили штрафи

"Станицю занесли на "чорну дошку", ввели комендантську годину. Полтавську розбили на 13 кварталів, в кожному з яких створили комітет сприяння (комсод), який мав план з виселення родин", - згадував очевидець Іван ­Борох.

Назву станиці змінили на Червоноармійську. Хати виселених зайняли переселенці-колгоспники з Уралу, звільнені в запас червоноармійці й ветерани каральних органів.

18 листопада 1932-го ЦК Компартії України видав постанову "Про заходи по посиленню хлібозаготівель". Документ вперше затвердив заходи, пов'язані із занесенням господарств на "чорні дошки".

Назва репресії походила від способу відзначення передових та відстаючих сільських господарств в період Голодомору 1932-33 років. Села чи колгоспи, які виконували "норми" заготівель заносили на "червону дошку", а ті, що не могли - на чорну.

Голодні села, які потрапляли у список опинялися в повній соціальній ізоляції, їх блокували спецзагони.

Зараз ви читаєте новину «"Приехали сюда, чтобы тра*нуть вас как следует" - українців виселили з кубанського села». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 209
Голосування Навіщо прослуховували прем'єра Гончарука?
  • Коломойський хоче змінити уряд
  • Це спроба відволікти від проблем у "Слузі народу"
  • Прем'єра залякують
  • Молодий кабмін зачепив схеми олігархів
  • Мені байдуже
Переглянути
Погода