пʼятниця, 17 травня 2019 08:20

Президент подав у відставку під тиском громадськості

Президент подав у відставку під тиском громадськості
Вотергейтська справа. Фото: news.rambler

У Вашингтоні почались сенатські слухання "Вотергейтської справи" 17 травня 1973-го. Президента Річарда Ніксона звинувачують у зловживанні владою.

За рік до того один з охоронців фешенебельного вашингтонського готелю "Вотергейт", Френк Віллс викликав поліцію. Він побачив, що вночі хтось пробрався в офіс комітету Демократичної партії. Поліція затримала п'ятьох людей. Вони налаштовували аудіоапаратуру й фотографували документи. Всі – колишні агенти Центрального розвідувального управління. Подробиці справи засекречують на кілька місяців – доки не минуть президентські вибори. Ніксона обирають на другий термін.

У вересні журналісти The Washington Post публікують докази, що шпигуни діяли з відома Білого дому. У січні 1973 року злочинців засуджують. Президент заперечує свою причетність до скандалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вежа розділила парижан на ворогуючі табори

Опозиція знаходять плівки із записами розмов Ніксона із співробітниками. На них президент наказав директору ФБР припинити розслідування "Вотергейтської справи" та контролювати публікації в пресі. Судові слухання передають по телебаченню на всю країну. Республіканці втрачають прихильників.

Комітет юстиції Палати представників розпочинає розгляд процедури імпічменту. Звинувачують Ніксона у зловживанні владою, лжесвідченні та неповазі до конституційних прав Конгресу. Під тиском фактів і громадськості 9 серпня 1974 року Ніксон подає у відставку.

300-метрову тимчасову конструкцію із металу - Ейфелеву вежу, відкрили для загального огляду в центрі Парижу 6 травня 1889 року.

Зараз ви читаєте новину «Президент подав у відставку під тиском громадськості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути