Нащадки бійців ОУН-УПА отримали нагороди, якими у 1940-1950-х роках нагородили їхніх предків.
"УПА була єдиною в історії повстанською армією, яка змогла створити власну систему нагород і заоохочень. Першими відзначеними Лицарями УПА стали провідні командири Дмитро Карпенко та Дмитро Пилип. На жаль, втілити ті нагороди на практиці тоді не вдалося. Лише у 1950-му повстанський художник Ніл Хасевич виготовив їх і втілив у життя", – зазначив під час нагородження кандидат історичних наук, президент благодійного фонду "Літопис УПА" Микола Посівнич, повідомляє "Вголос".
Повстанці створили спеціальну координаційну раду, яка займалась нагородами. Сучасні дослідники вирішили відзначити 1102 бійців, удостоєних нагород. Зараз відома лише половина їхніх імен.
"Сьогодні нам вдалося віднайти понад дві сотні нащадків славних Лицарів ОУН і УПА. Пошуки тривають і досі в Центрі та на Сході України. Тому справою честі наших істориків є віднайти і передати ці нагороди вже посмертно їхнім нащадкам", – додав Посівнич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Микита Хрущов хотів провести над Василем Куком показовий судовий процес і розстріляти
9 лютого нагородили:
Бронзовим хрестом бойової заслуги – Василя Небесійчука, бойовика охоронного екзекутивного відділу ОУН;
Двічі Золотим хрестом бойової заслуги 1-го класу – Василя Процюка, майора УПА, шефа крайового військового штабу УПА-Південь;
Бронзовим хрестом бойової заслуги – Василя Хімчака, бойовика охоронного екзекутивного відділу ОУН;
Золотим хрестом заслуги – Ярослава Стецька, голову Антибільшовицького блоку народів;
Бронзовим, Срібним та Золотим Хрестами заслуги – Ніла Хасевича, співробітника референтури пропаганди крайового проводу ОУН Північно-західних українських земель.
3 листопада (25 листопада за новим стилем) 1905 року у с. Дюксин, Костопільського району, Рівненської обл. народився художник-графік Ніл Хасевич. У квітні 1943 року він долучився до роботи у підпіллі. Ілюстрував сатиричні часописи "Українсьий перець" та "Хрін". Створював листівки, плакати, карикатури.
Коментарі