15 травня у Музеї книги і друкарства України відкриється виставка "На горі. Ігор Костецький і доба "мистецького безвізу", присвячена 105-річчю письменника і видавця Ігоря Костецького. На ній покажуть раритетні книги та ілюстрації видання "На горі", яке заснував у Німеччині в 1955 році Костецький.
"Постать Костецького – унікальна для нашої культури. Він один з небагатьох українських літераторів, який у другій половині ХХ століття був у тісному контакті з літпроцесом Європи – листувався з класиками і нобелівськими лауреатами, видавав їхні твори - Томас Еліот, Езра Павнд, Федерико Гарсія Лорка. Мав постановки п'єс у театрах Голландії та на німецьких радіостанціях", - розповідає кореспонденту Gazeta.ua співкуратор виставки Олександр Вешелені.
Ігор Костецький вперше переклав українською всі сонети Вільяма Шекспіра. "Гамлета" інтерпретував у бароковій і пародійній манері в стилі пізніших Подерв'янського та Андруховича. Писав сучасно і змістовно.
"На виставці представлені найцінніші матеріали – унікальні та раніше недемонстровані світлини і листи з архівів Інституту літератури НАН України та Бременського університету, де зберігаються іменні фонди Костецького. На виставці вперше можна буде побачити більшість книг легендарного видавництва "На горі". Вони вважаються бібліографічною рідкістю і зберігаються в бібліотеці Києво-Могилянської академії. Виставку доповнили роботами еміграційних художників Якова Гніздовського і Любослава Гуцалюка. Вони оформляли обкладинки видань Костецького. Іще покажуть сучасні інсталяції сценографа Олени Поліщук, виконані у дусі текстів Костецького", - ділиться Вешелені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роботи українського художника прикрашали кабінет Кеннеді
Ігор Костецький народився 14 травня 1913 року у Києві в сім'ї оперного співака В'ячеслава Мерзлякова і чиновниці Наталії Костецької. Його записують Ігорем, але вдома називають Юрком.
У 1919-му Мерзлякови переїжджають до Вінниці. Оселяються на староміській дачі діда Валер'яна, що він побудував за ескізом друга, художника Василя Кричевського.
Ігор костецький закінчує українську трудову школу в Києві, після неї — водний технікум. Із 1933-го вчиться в Ленінграді у творчій студії при Великому драматичному театрі. За два роки починає навчання у Російському інституті театрального мистецтва в Москві. Протягом двох років керує роботою драмгуртка в Пермі.
Коментарі