У Музеї Тюбінгенського університету, розташованому в замку Хохентюбінген (ФРН), вперше будуть виставлені ювелірні вироби, мала пластика та інші твори стародавніх землеробів, що жили на території Сербії майже 8 тис. років тому.
Археологи наштовхнулися на поклади практично незайманих артефактів цього літа під час розкопок неолітичного поселення в Білиці, за 140 км на південь від Бєлграда. Знайдено близько 80 предметів з глини, кістки і каменю, в тому числі абстрактні фігурки й мініатюрні сокири.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіпрі досліджують стародавній ринок
Серед найцікавіших знахідок дослідники виділяють кілька пишнотілих жіночих статуеток, вирізаних в серпентиніті - камені, якому річковий потік надав спокусливу для скульптора гладкість. Що це є - божки, талісмани чи символи родючості - експерти сказати не можуть.
Німецькі та сербські вчені трудилися на розкопках нарівні, але, на жаль, Сербський національний музей закритий з часів громадянської війни. Тим часом, за словами фахівців, це одна з найбільш повних колекцій творів мистецтва раннього європейського неоліту, яка здатна натякнути на образ думки і світогляд перших землеробів і скотарів.
Коментарі
1