На виставці у Львові показали церемоніальний шолом кіммерійського воїна етруської роботи.
Артефакт знайшла на інтернет-аукціоні невідома особа. Він викупив його і віддав Львівському музею історії релігії, повідомляє "Захід.нет".
Шолом подібного типу знайшли біля с. Кремінна Городоцького району на Хмельниччині наприкінці ХІХ ст. Після Другої світової війни, ймовірно, його вивезли з України.
Обидва шоломи виготовили, найімовірніше, в місті Тарквінії на півдні Етрурії. Держава існувала Апеннінському півострові від Х ст. до н. е. – теперішнє північно-західне узбережжя Італії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли таємничий розмальований скелет дівчини
У Тарквінії працювали майстерні, які виготовляли елементи обладунків. Згідно з античними письмовими джерелами, спершу Етрурія була царством, а згодом – конфедерацією 12-ти міст-держав і вела майже безперервні війни з Римом.
Знайдені речі могли належати особі вершницької аристократії.
Відкриття показує, що кімерійці, які в той час проживали на територіях сучасної Західної України, використовували обладунки етрусків.
На Мамай-горі поблизу Каховського водосховища знайдено унікальне парне поховання скіфів. Чоловік і жінка були поховані на глибині 2 м від сучасної поверхні. Унікальнсть цього поховання у тому, що тіла були покладені одне на одне. В головах у померлих виявлено скелет коня.
Коментарі