У мережі опублікували фотографії найстарішого колодязя в Україні. Він знаходиться на Бабиній горі в Олевську на Житомирщині.
Археологічні розкопки колодязя розпочалися 2013-го. За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об'єкту, пише Денис Зубрицький у Facebook.
Верхній діаметр колодязя становив 10 м, а глибина - понад 10 м. Зафіксовані верхні частини зотлілих дерев'яних конструкцій зрубу колодязя на глибині понад 5 м.
Серед знахідок найбільший інтерес становить бронзова гарда ХІІІ ст. - деталь меча і залишки кераміки, що датуються VІІІ–ІХ ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двоє дітей княгині Ольги зникли
Колодязь вирублений у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених і спеціалістів. Дане місце планують зробити туристичним. А поки що кожен охочий зможе побачити колодязь ближче та скуштувати джерельної води.
Через приватний аукціон Violity продали срібний ритон - унікальний предмет скіфської доби. Його знайшли "чорні археологи" на Вінниччині.
Знахідку продали за 82,4 тис. грн приватній особі. Ні імені покупця, ні того, хто знайшов і продав раритет, дізнатися не вдалося. Місце знахідки з'ясували випадково на форумі.
Коментарі