Державний музей у Кракові опублікував унікальну колекцію картин із зображеннями Києва ХІХ ст.
Автор - пейзажист Ян Станіславський. Народився 1860-го в селі Вільшана - тепер Городищенського району на Черкащині. Митець більшу частину свого життя прожив у Польщі, проте вважав Україну своєю другою Вітчизною.
Його батько — Антоні Станіславський — навчався у Київському університеті. За участь у польському національному русі був висланий до Казані. Закінчивши тамтешній університет, Антоні Станіславський став професором права Казанського університету, а згодом — Харківського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими побачила українців у 1908 році журналістка з Англії - добірка фото
Ян Станіславський часто відвідував Україну та створив пейзажі "Пасіка в Україні", "Будяки", "Дніпро під Києвом", "Михайлівський собор у Києві", "Біла Церква", "Тополі", "Соняшники", "Вітряки", "Дерева", жанрові картини "Український козак", "Вечеря", "Праля", "Лірник". Учнями Станіславського і його послідовниками були українські малярі Микола Бурачек, Іван Труш, Олекса Новаківський. Твори Станіславського зберігаються у галеріях Кракова, Варшави, Львова та Києва.
Світлини Карпат початку 1910-1920-х вдалося відшукати у мережі.
Тоді гори починали все більше цікавити туристів. Для проживання там почали будувати комфортабельні садиби та курорти європейського рівня. Якими вони були, можна побачити на раритетних фото.
Коментарі