Показали одні з найстаріших фотографій Закарпаття.
Світлини 1895 року зробив угорський фотограф Янош Янко, повідомляє "Локальна історія".
Він фотографував виставку "Тисячоліття", присвячену створенню угорської держави. Влада вирішила організувати етнографічну та історичну виставку.
На фестивалі збудували штучне село. У ньому планували показати традиційну селянську архітектуру Угорщини.
Янко займався організацією "етнографічного села". Він проводив дослідження, збирав меблі та предмети побуту. Зробив приблизно 650 фотографій людей та будівель, які вважав типовими для конкретного регіону.
Він досліджував село Нижні Ворота біля селища Воловець на Закарпатті. Робив світлини хат, дворів та селян. Люди на фото одягнені в гуні та кожухи, виготовлені з овечих шкур. Чоловіки мають капелюхи з підігнутими вгору крисами й сумки через плече. Заміжні жінки носять очіпок.
У серпні 1895-го в Будапешті розпочали будівництво "Села Тисячоліття". Відкриття відбулося 2 травня 1896 року. Експозицію відкривав цісар Франц Йосиф І.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гарні та ділові – якими були жителі "гуцульського Парижа" 90 років тому
Серед експонатів був дерев'яний дім із Закарпаття. Навколо нього відтворили обійстя з оборогом та огорожею. Показували народний одяг, відтворювали звичаї та святкові традиції.
За пів року виставку відвідали майже 6 млн осіб. Вона зацікавила багатьох видатних іноземних гостей. Франц Йосиф І побував на експозиції 13 разів.
Показали фото міста Берегово на Закарпатті 1990 року. Їх зробив угорський фотограф Віктор Габор. Його постать залишається маловідомою на батьківщині, більшість світлин Габора не друкували.
Коментарі