Археологи знайшли найдавніші наконечники стріл Азії в одній із печер острова Шрі-Ланка. Знахідка доводить, що люди користувалися луком та стрілами поза межами Африки десятки тисяч років тому.
"У Фа-Хен-Лені, печері в серці лісів вологої зони Шрі-Ланки, ми виявили безліч інструментів з каменю, кістки і зуба, зокрема кілька маленьких стріл, вирізаних з кістки, вік яких становить близько 48 тисяч років", - стверджують учені. Передає "Історична правда".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На 200 тис. років старіший, ніж вважали: знайшли череп найдавнішої людини
Нині найдавнішим доказом використання людьми лука і стріл є знахідки з печери Сібуду в Південній Африці, яким близько 64 тис. років. Поза межами Африки найдавнішими вважалися луки віком 18 тис. років, знайдені на теренах сучасної Німеччини.
Матеріали, з яких виготовляли зброю, не можна назвати вічними, тому маленькі стріли, знайдені в печері, є важливим відкриттям. Вони показують, що поява такої технології не була одноразовою - вона виникала незалежно, у різних місцях.
Припускають, що наконечники використовували під час полювання на важкодоступну здобич тропічних лісів Такою могли бути маленькі мавпи і білки-ратуфа, що досі живуть на Шрі-Ланці.
Учені проаналізували кістяний наконечник стріли первісних людей та встановили, що його обмастили отрутою понад 60 тис. років тому. Артефакт розкопали ще у 1960-х у давніх шарах однієї з печер річки Класіс на східному узбережжі Південної Африки.
Коментарі