Археологи знайшли поховання монголів на Мамай-горі біля села Велика Знам'янка на Запоріжжі. Унікальний історичний пам'ятник складається з похоронних комплексів різних епох - від кам'яного віку до середньовіччя.
"Припускаємо, що це були представники першої хвилі мангит - протоногайські племена, приведені ханом Едигеєм на ці землі з міжріччя Волги та Іртишу або Криму. Про це свідчить час виникнення могильника, мусульманський обряд поховання та монголоїдні риси, виявлені антропологом.
Швидше за все, Мамай-Гора у контексті історії Північного Причорномор'я XV століття виступала як митниця, торжище або ж перевалочний табір кримських торговців, що прямували до чужих земель", — зазначають археологи.
Цьогоріч знайшли 13 поховань пізнього середньовіччя і 3 культові скіфські ями, повідомляє Індустріалка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли фундамент, зроблений із давніх надгробків
У скіфських культових ямах знайшли кістки, датовані IV ст. до н.е. Також виявили оборонний рів і катакомби.
У селищі Ялта поблизу Маріуполя на Донеччині археологічна експедиція виявила знахідки бронзової доби. Спеціалісти Маріупольського державного університету займалися розкопками курганів. Дослідили велику ділянку діаметром 40 м і глибиною 1 м. Дослідники перевірили 8 поховань доби бронзи. Це ямна, бабинська і зрубна культури та одне раннього залізного віку
Коментарі