20 березня 1852 року опубліковано роман Гаррієт Бічер Стоу "Хатина дядька Тома". Книга про раба Тома мала величезний успіх і за перший рік було продано 300 тисяч примірників.
Історію про старого негра-раба, якого кілька разів перепродували господарі письменниця почула під час служби в церкві. Гаррієт Бічер-Стоу усе записала. 5 червня 1851 року вашингтонська газета "Національна ера" почала друкувати розділи ще не дописаної книжки. Це розтягнулося на 10 місяців і переросло у роман. За цю публікацію Гаррієт отримала $300 — понад $10 тис. на теперішні гроші. Подальший успіх був нечуваний. Того ж 1852-го "Хатину дядька Тома" у США перевидали 120 разів загальним накладом 300 тис.
Письменниця стала ворогом номер один для плантаторів рабовласницького Півдня. Тоді вона видала книжку "Ключ до Хатини дядька Тома". У ній доводила, що сюжет роману взяла з життя, наводила його з найменшими подробицями. Надрукувала реальні документи про негідне поводження власників з рабами. Дедалі більше жителів Півночі ставали затятими противниками рабства. До дискусії долучилися політики, письменники, священнослужителі. Урешті-решт усе вилилося у війну між Північчю і Півднем. Вона спалахнула через дев'ять років після виходу в світ роману Гаррієт Бічер-Стоу. Скасування рабства стало одним із головних підсумків війни.
Гаррієт Бічер народилася у родині пастора в американському місті Лічфілд, штат Коннектикут 14 червня 1811 року. Була п'ятою дитиною в сім'ї. В 6 років Гаррієт знала напам'ять дві глави з Біблії та 27 духовних гімнів. Постійно сиділа в кабінеті батька, гортала його богословські книжки, брошури, журнали. За літо сім разів прочитала "Айвенґо" Вальтера Скотта. Вийшла заміж за вдівця, професора семінарії Кальвіна Стоу. Кальвін і Гаррієт виростили сімох дітей. Після виходу роману 1853-го з чоловіком і братом вперше їде до Європи. Чотири тисячі лондонців стояли добу в черзі по квитки до зали, де письменниці влаштували зустріч. Письменниця познайомилася з Чарлзом Діккенсом та іншими британськими літераторами. У 1896 Гаррієт Бічер-Стоу померла в місті Гартфорд, столиці штату Коннектикут.
Коментарі