Англійський мореплавець Джон Девіс 20 липня 1585-го став першим із європейців, що доплив до південного берега Гренландії і відкрив шлях до острова через Атлантику.
Спадкоємець англійського лорда Джон Девіс відмовився служити при королівському дворі і вирішив стати моряком і піратом. Коли лондонські купці організували експедицію з пошуку Північно-Західного проходу у Тихий океан до багатої товарами Індії, Девіс зголосився очолити арктичний похід. Спорядила два невеликих судна.
Через півтори місяці, пливучи на північ, Девіс потрапив в широку і чисту від льоду протоку. Звернувши на північний захід узбережжя Гренландії, вони досягли берега з безліччю красивих заток і невеликих островів. Капітан кинув якір в глибокому і зручному для стоянки фіорді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Моряки натрапили на унікальний риф
Мандрівники вперше зустрілися з місцевими мешканцями - ескімосами. Тубільці пропонували англійцям тюленячі шкури і м'ясо, рибу. Натомість моряки обдаровували їх скляним намистом і мідними дзвіночками. Ескімоси відповідали симпатією.
Густий туман завадив йому пройти далі в море. Кораблі повернули назад і в кінці вересня прибули в Англію. Девіс провів ще дві арктичні експедиції за гроші торговців. У пошуках північно-західного проходу відкрив затоку Камберленд, протоку між Гренландією і Баффіновою Землею, Фолклендські острови.
Його прозвали "батьком арктичного мореплавання" за навігаційний посібник "Таємниці мореплавства", яким користувалися багато поколінь англійських моряків та задокументовані відомості про природу арктичних областей і жителів гренландського узбережжя.
Англійський мореплавець Джеймс Кук 11 червня 1770-го відкрив біля узбережжя Австралії Великий бар'єрний риф. Це 900 островів загальною протяжністю приблизно 280 км.
Коментарі