Кубинський лідер Фідель Кастро під час Карибської кризи 1962 року міг взяти на службу колишніх солдатів і офіцерів німецького вермахту, в тому числі і з підрозділів СС, свідчать розсекречені документи німецької развідки.
За даними німецького видання Die Welt, які навели у неділю (понеділок мск.) мексиканські ЗМІ, мова йде про найважчий періоді кризи - наприкінці жовтня 1962 року. У той момент кубинська влада нібито шукали і пропонували контракти не тільки екс-бійцям підрозділів Waffen-SS, але і відмінно підготовленим і німецьким офіцерам-десантникам й саперам, які мали величезний бойовий досвід, а також різним військовим технічним фахівцям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книга Суворова про Карибську кризу вийде українською
Карибська криза 1962 року була викликана різким загостренням міжнародної обстановки в зв'язку з загрозою війни між СРСР і США через розміщення радянської ракетної зброї на Кубі, в результаті чого світ на кілька днів у жовтні того року опинився на межі ядерної війни.
За інформацією німецького видання, потенційним найманцям пропонувалася зарплата в еквіваленті 2 тисяч німецьких марок того часу - в рівних частках в кубинських песо і будь-якій європейській валюті, яку планувалося переводити на банківські рахунки в Старому Світі.
Німецька розвідка БНД стверджує, що як мінімум чотири колишніх офіцери СС відповіли на ці пропозиції, але точно відомо, що тільки двоє з них прибули на Кубу.
Крім того, кубинський режим був зацікавлений у придбанні зброї європейського виробництва, для чого, за наявною розвідувальною інформацією, вступив у контакти з ультраправими силами ФРН. Того ж жовтня1962 року Куба звернулася за посередництвом Західної Німеччини з проханням про закупівлю автоматичної зброї бельгійського виробництва. Як припускали німецькі розвідслужби, Фідель Кастро не хотів бути повністю залежним від поставок зброї тільки з СРСР.
Коментарі
11