Епідемія чуми або "чорна смерть" 20 серпня 1348-го досягла Парижу. "Чорна смерть" убила від третини до половини населення Європи.
Чума була найстрашнішою вбивцею епохи середньовіччя - вона мала руйнівний ефект на населення Європи XIV-XV ст. Також відома як "чорна смерть", чума переносилась блохами, які найчастіше зустрічалися на щурах. Вона прибула до Європи 1348-го і спровокувала тисячі смертей від Італії, Франції та Німеччини, Скандинавії, Англії, Уельсу, Іспанії до Росії.
Уражені спочатку відчували запаморочення та сильний озноб. Згодом під пахвами й між ногами з'являлися гнійні ґулі завбільшки з куряче яйце. Наступної доби всю шкіру вкривали набряки. Через нестримний сморід до хворого годі було підійти. Постійна блювота й сильне потовиділення зневоднювали організм, і на третій-п'ятий день людина помирала. Інфекція впливала на кровоносну систему, від чого труп темнів, тому недугу почали називати "чорною смертю".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-10 причин смертності в середньовіччі
У Європу хворобу занесли генуезькі купці. Їхню колонію у Криму Кафу — сучасна Феодосія — кілька років тримав в облозі татарський хан Джанібек Кипчак. Тодішні лікарі ще не вміли рятувати від чуми й навіть не дуже уявляли, що є причиною недуги. Хвороба дісталася Парижа, де від неї загинула велика кількість людей, серед яких королеви Франції та Наварри. У липні чума поширилася на північне узбережжя цієї держави. Влітку 1348-го чума охопила вже всю Францію. "Чорна смерть" убила від третини до половини населення Європи.
У рейтингу найбільш розповсюджених причин смерті у середньовіччі перше місце займає чума.
Коментарі